POJIŠTĚNÍ OŠETŘOVÁNÍ DOSPĚLÉHO

 

Od letošního února je možné připojistit si ošetřování dospělého po nemoci či úrazu. Jako první toto připojištění začala poskytovat Pojišťovna České spořitelny. Pojistná částka se vyplácí až po dobu jednoho roku.

Pojištění lze využít, mimo jiné, i při onemocnění Alzheimerovou či Parkinsonovou chorobou. Nejčastějšími neurodegenerativními onemocněními mozku.

Podle průzkumu Pojišťovny České spořitelny vyšlo najevo že:

  • Češi o dlouhodobě nemocné nejčastěji pečují sami, jen třetina využije profesionální pečovatele.)
  • V České republice soustavně pečuje o nemocného člena rodiny přes 200 000 lidí.
  • Péče trvá nejčastěji jeden rok a snižuje rodinný rozpočet o 8 000 korun měsíčně, čili o 96 000 korun ročně.
  • Se nejčastěji jedná o péči z důvodu onkologických onemocnění a poté o nemoci, jako jsou stařecká demence, Alzheimerova nebo Parkinsonova choroba.

 

Ošetřovat pojištěného, kterému může být až sedmdesát let, může kdokoliv, člen rodiny nebo profesionální či jiný ošetřovatel, a kdekoliv, doma nebo v nemocnici. Klient od nás dostane podle nastavené pojistné částky až 20 000 korun za měsíc, které může použít jako kompenzaci za ušlý příjem někomu z rodiny nebo jako úhradu za ošetřování. Při vážné životní situaci tak nezatíží své blízké,“ uvedl výhody pojištění Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny. „Klienti nemusí dokládat svůj příjem ani to, že byli ošetřováni. Stačí potvrzení od lékaře o nezbytném ošetřování jinou osobou. Pojištění je také nezávislé na státním sociálním systému a zaměstnavateli,“ doplnil Petr Procházka.

Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tímto souhlasíte.